fbpx
logo

Welcome to Wellspring

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Working Hours
Monday - Friday 09:00AM - 17:00PM
Saturday - Sunday CLOSED
From Our Gallery
Top
 

Hakkımda

Diyetisyen Burak Alifaki

Diyetisyen ve beslenme bilimiyle tanışmam Kocaeli Üniversitesi Gıda Teknolojisi programıyla başladı. Bu bölümde hijyenik üretimden, besinlerin sağlık açısından içeriklerine, sağlıklı yemek pişirme tekniklerine kadar bir çok alanda eğitim gördüm.
Mezuniyetimle birlikte Türkiye’nin en büyük gıda üretim firmalarından olan Koska Helva’da üretim müdürü asistanlığı ve üretim sorumlusu olarak görev yaptım.
Koska’daki bu kariyerim sırasında dünyada ve ülkemizde yükselen obezite ve beslenmeye bağlı hastalıkların artışını görüp, beslenme bilimine ilgi duymaya araştırmaya başladım. Araştırdıkça yaşadığımız hastalıkların, yaşam kalitemizin, ruh halimiz ve enerjimizin beslenmemizle direkt ilgisi olduğunu fark ettim.

nişantaşı diyetisyen
Şişli Diyetisyen Burak Alifaki 2

Bununla birlikte beslenme ve diyetetik bölümüne yöneldim ve 2011 yılında Haliç üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümüne başladım, 2012 yılında Erasmus öğrenci değişim programıyla Litvanya’da 3 ay gönüllü staj yaptım ve 2014 yılında bölümümden mezun olarak diyetisyen ünvanını aldım. Şuan Okan Üniversitesi’nde Master programıma devam etmekteyim.
2014 -2018 yılları arasında çeşitli bir çok kurumda diyetisyen olarak görev yaptım ve 2018 başı itibariyle de her ayrıntısıyla tek tek ilgilendiğim, severek ve özenerek kurduğum kendi ofisimde hizmeti vermeye başladım.

Sağlıklı bir yaşama başlamak, hedeflediğiniz kiloya ulaşmak, sağlık sorunlarınızı çözüp daha mutlu ve daha enerjik bir hayata merhaba demek istiyorsanız, buraya tıklayarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

Mutluluk ve Sevgiyle

Diyetisyen Burak Alifaki

Görev Yaptığım Kurumlar

Bilge Hastanesi – Diyetisyen
Koska Helva – Üretim Müdürü Asistanı
Mimar Sinan Koleji – Yetişkin ve Çocuk Spor Diyetisyen
Galatasaray Spor Kulübü – Sporcu Beslenmesi
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi – Anne ve Çocuk Beslenmesi
John Hopkins Medicine – Yetişkin Beslenmesi
Bezmi Alem vakıf Üniversitesi – Yetişkin Beslenmesi
Litvanya Utenos Kolegija – Erasmus Programı Yaz Stajı

Katıldığım Kurs ve Seminerler

Yaşamda Beslenme Alışkanlıkları ve Dijital Dünyada Diyetisyenlik – Nisan 2014
3. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu – Mart 2013
Kardiyoloji Diyetisyenliği – Mart 2013
Sporcu Diyetisyenliği – Ocak 2013
HACCP İSO 22000 Gıda Güvenliği Sistemleri – Nisan 2010

Çalışmalarım

  • Yüksek Proteinli Diyetlerin Sağlık Üzerine Etkisi
  • 18-25 Yaş Arası Kadın Öğrencilerinin Hayvansal Protein Tüketim Alışkanlıkları ve Yüksek Proteinli Diyet Uygulamalarının Etkisi
Call Now ButtonHemen ARA
WhatsApp WhatsApp